Minulý týždeň malo v bratislavskej Petržalke dôjsť k ohavnosti, aká sa len tak nevidí. Pri nelegálnom potrate mali dieťatku v 5. mesiaci urobiť neskutočnú ohavnosť.

Prípad nelegálneho potratu v Petržalke už skončil v rukách polície, ktorá vyšetruje mladú ženu z Bratislavy. Tá sa behom minulého týždňa rozhodla prerušiť tehotenstvo v 20. týždni  nelegálnou cestou v domácich podmienkach. Zákrok sa však skončil tak dramaticky, že bola nutná okamžitá hospitalizácia matky na gynekologicko-pôrodníckom oddelení na Antolskej.

Pri nelegálnom úkone sa mala údajne podľa informácii Nového Času dieťatku odtrhnúť hlavička, zatiaľ čo zvyšok ostal v tele matky. Krvácajúca žena sa ocitla v ohrození života, a tak bola nútená zavolať zdravotnú pomoc. „Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu nedovoleného prerušenia tehotenstva,“ potvrdila bratislavská krajská hovorkyňa Miháliková. Zatiaľ nie sú známe okolnosti, za ktorých sa mladá žena rozhodla k tak závažnému a nebezpečnému činu. Do úvahy prichádza aj zlá finančná situácia, keďže legálne prerušenie tehotenstva sa pohybuje v rozmedzí 250 – 350 €.

Zdroj: cas.sk  │ Foto: depositphotos.com