Otrasným prípadom týranej žiačky Lenky (15) je šokované celé mesto Žiar nad Hronom. Dievča si malo vytrpieť fyzické aj psychické ubližovanie a všetko zašlo až tak ďaleko, že si dokonca siahlo na život. Prípadom sa intenzívne zaoberá polícia.

Žiar nad Hronom je šokovaný prípadom len 15-ročnej týranej Lenky. Podľa slov hovorkyne KR PZ Banská Bystrica Petry Kováčikovej malo byť žiačke strednej školy spôsobované dlhodobé utrpenie vo fyzickej aj psychickej forme. Zlé domáce podmienky mali podľa informácii Nového Času vyústiť až do jej pokusu o samovraždu.

Lenka mala byť neprimerane zneužívaná na domáce práce, občas musela umývať schody na dome aj vo večerných hodinách, kedy ostatné deti v jej veku spia. Ešte horšie sú však slová hovorkyne o správaní sa jej najbližších. Lenkina mama a otčim, s ktorým vychováva aj ich spoločného syna, mali dievčaťu zakazovať chodiť von a odopierali jej prístup k jedlu. Na raňajky mala dokonca dostávať občas len vodu, na jedenie mrazenú pizzu či suchý chlieb a jeden mesiac za trest nedostala v škole obedy: “Týranie však malo aj formu fyzického násilia, dievča dostávalo facky a kopance na zemi, pričom ju vulgárne ponižovali. Domov sa jej stal väzením, v ktorom dievčatko zamykali a vzali mu kľúče, aby sa nemohlo dostať von,” odhaľuje šokujúce správanie najbližších policajná hovorkyňa.

Na celom prípade je zarážajúce aj to, že pre mnohých pôsobili navonok ako bezproblémová rodina, ktorá chodia pravidelne na túry do prírody. Matka Lenky má dokonca vlastniť obchod pre detičky: “Vo štvrtok sme tam kupovali kočík a zrovna tam bol niekto za ňou niečo riešiť tak sa tam rozplakala a tvárila sa, ako keby jej niekto ublížil,” prezradila na sociálnej sieti Lenka. Mnohí si však problémy v rodine nemohli nevšimnúť: “Bývam neďaleko od nich a do baráku chodím za kamarátkou. Neraz som počula pani ako kričí a nadáva dcére tak, že by sa aj k.rva z priemyselnej hanbila! Počuť ju bolo cez dve ulice,” odhaľuje nepríjemný zážitok svedkyňa.

Momentálne sú matka aj otčim obvinení zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby, pričom otčim je vo väzbe z obavy, že by mohol pôsobiť na svedkov alebo mariť dôkazy. Matka je stíhaná na slobode a napokon sa stručne k celému škandálu vyjadrila: “Pravda sa ukáže. Nebudem sa k tomu vyjadrovať, prebieha vyšetrovanie. Žiar je malé mesto a najviac tým trpí syn,” odvetila.

Lenka (naľavo) si mala doma prejsť peklom

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook