Polícia rieši nechutný prípad zneužívania, ku ktorému malo dôjsť na juhu Slovenska. Učiteľ z Dunajskej Stredy má byť aktuálne obvinený zo zločinu se*uálneho zneužívania a zo zneužitia vlastnej dcéry. Hrozí mu niekoľkoročný trest vo väzení.

Polícia v Trnave sa zaoberá hrozným prípadom, pričom trestnej činnosti sa mal dopustiť muž z južného Slovenska. Učiteľ, ktorý pochádza z Dunajskej Stredy, je vyšetrovateľom obvinený z dvoch prípadov zločinu se*uálneho zneužívania a rovnako je podozrivý zo zneužitia vlastnej dcéry. Jeden z prípadov sa mal odohrať priamo v budove základnej školy.

Na prvý prípad upozornila políciu bývalá manželka, ktorá oznámila zneužitie spoločného, maloletého dieťaťa otcom. Policajti analýzou dôkazov a viacerých výpovedí zistili, že muž mal údajne už v minulosti obťažovať aj iné dievčatá. Pred 8 rokmi mal do svojho bytu zavolať len 14-ročné dievča, ktorého sa mal fyzicky dotýkať a bozkávať ho na ústa. Ďalší prípad v súvislosti s jeho osobou polícia eviduje aj na prelome rokov 2019 a 2020,“ uviedla polícia na margo prípadu, ktorý sa mal odohrať priamo v budove základnej školy. Muž mal taktiež tínedžerku vyzývať, aby mu dovolila viac než len bozky.

Vyšetrovateľ teraz podal návrh, aby bol stíhaný väzobne, pričom mu hrozí trest odňatia slobody až na 12 rokov. Polícia v podobných prípadoch nabáda rodičov, aby bezodkladne kontaktovali políciu: „Včasným nahlásením prípadu môže polícia rýchlejšie konať a násilníka odstrániť z dosahu rizikovej skupiny. Zároveň žiadame rodičov, aby deťom vhodnou formou vysvetlili základné pravidlá pri styku s cudzími ľuďmi. Treba pamätať, že prípady se*uálneho násilia sa netýkajú len dospievajúcich detí, ale v mnohých prípadoch aj malých školákov a predškolákov,“ varuje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR – Trnavský kraj