K záhadnej smrti redaktorky Leony Kočkovičovej Fučíkovej († 32) došlo náhle na Silvestra 2017. Po zatknutí a spolupráci polície so Zoltánom A. vzniklo podozrenie, že za všetkým mohla byť otrava muchotrávkami. Po vyše roku pozná polícia odpoveď.

Televízna redaktorka Leona Kočkovičová Fučíková zomrela vo veku 32 rokov na Silvestra 2017, keď jej náhle prišlo nevoľno. Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bol zadržaný aj Zoltán A., ktorý od začiatku spolupracuje s políciou. Na základe jeho slov vzniklo v marci 2019 podozrenie, že za náhlym úmrtím televíznej tváre mohla byť Alena Zs., ktorá sa vybrala zbierať do lesa muchotrávky a chcela údajne zabiť Fučíkovú.

Polícia začala celý prípad vyšetrovať nanovo a pred niekoľkými hodinami zverejnila závery, podľa ktorých sa skutok nestal. Na posudku sa podieľali výpovede svedkov, ako aj odborníci z odboru zdravotníctva a farmácie, pričom trestné stíhanie bolo v tomto prípade zastavené. „Vyšetrovateľ sa zaoberal všetkými skutočnosťami, ktoré úmrtiu redaktorky predchádzali. Posudzoval jej zdravotný stav, osobný aj pracovný život. Skúmal rôzne motívy vraždy, preveroval možné prepojenia na podozrivých. Preveroval aj pohyb podozrivých osôb v rozhodujúcom čase. Zo znaleckého posudku jednoznačne vyplýva, že smrť nenastala v dôsledku požitia jedovatých látok. Zo záverov vyšetrovania tiež vyplýva, že sa redaktorka nevenovala témam, pre ktoré by sa mohli podozriví cítiť ohrození,“ uviedla polícia.

Slová Zoltána A., ktorý podozrieval svoju kamarátku z úkladnej vraždy, sa tak nepotvrdili a polícia neodhalila nikoho, kto by mohol mať záujem na odstránení redaktorky. „Viedla usporiadaný rodinný život v harmonickom manželstve, nemala žiadne finančné problémy. Na základe týchto skutočností je nepochybné, že skutok sa nestal,“ dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky │ Foto: RTVS, Televízia Markíza