Minister zdravotníctva Marek Krajčí a minister školstva Branislav Gröhling vystúpili v súvislosti s témou otvárania škôl na tlačovej konferencií vo štvrtok popoludní. V úvode informoval Krajčí o nepriaznivej situácii na Slovensku, ktorá nedovoľuje od 1. februára brány škôl otvárať.

V úvahu nezobrali ani avizovaný 4-dňový prezenčný systém, ktorý by zabezpečoval trojdňovú inkubačnú dobu pre prejavenie sa symptómov nákazy žiaka koronavírusom.  Branislav Gröhling tak informuje o odporúčaniach epidemiológov, ktorí otváranie škôl od 1. februára nepovažujú za vhodné.

“My budeme stále v kontakte s ministerstvom zdravotníctva a s epidemiológmi. Verím, že do prezenčného vzdelávania sa od toho 8. februára, od ďalšieho pondelku, ak tie čísla tomu budú nejakým spôsobom priaznivo naklonené, že pôjdeme v rámci materských škôl a prvého stupňa a následne uvidíme, ako nám to bude určovať semafor, ktorý bol schválený vládou,” verí v otváranie materských škôl a prvého stupňa Gröhling.

Vyššie triedy žiakov a študentov prídu na rad podľa semaforu, a teda podľa závažnosti pandemickej situácie na Slovensku. Gröhling verí, že od 8. februára sa deti pod prísnymi hygienickými podmienkami do škôl vrátia. Zároveň uvádza, že jarné prázdniny sa nezrušia, rovnako tak nebudú anulovať ani školský rok. Nakoľko je situácia pandémie koronavírusu ťažko predvídateľná, informácie o otváraní budú aktualizovať vždy len týždeň dopredu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia