V nedeľu (17. januára) sa prezidentka Zuzana Čaputová zúčastnila politickej relácie O 5 minút 12, kde sa okrem iného vyjadrila aj k osobe Igora Matoviča. Hlava štátu kriticky prehovorila o jeho chaotickom riadení krízy, ako aj komunikácii premiéra s verejnosťou.

Prezidentka sa najskôr vrátila k situácii spred vianočného obdobia, kedy mala podľa jej slov vláda okamžite prijať tvrdé opatrenia tak, ako to odporúčali odborníci. „Bolo pre mňa mrazivé počúvať Igora Matoviča, keď počas tlačovej konferencie hovoril o tom, že zdravotníci budú pri plošnom testovaní potiť krv,“ uviedla kriticky Čaputová s dodatkom, že zdravotníkom by mali byť všetci občania predovšetkým vďační za ich úsilie a prácu.

Taktiež však neopomenula ani ďalšiu z tlačových konferencii, kedy Matovič obvinil Richarda Sulíka zo smrti viac ako 4 000 ľudí. „Je to priznanie v priamom prenose, je to veľmi závažné tvrdenie. Ako sa to musí počúvať ľuďom, ktorí pre koronavírus prišli o blízkeho?“ pýta sa hlava štátu.

Následne v rozhovore hovorila o tragédii ohľadom Milana Lučanského, ktorý mal koncom decembra spáchať samovraždu. Kým vytvorenie komisie na prešetrenie smrti generála považuje za správny krok, komentovať situáciu ohľadom predmetného mali podľa jej názoru okrem Márie Kolíkovej aj ostatní členovia vlády.

Celú reláciu si môžete vypočuť >>>TU<<<

Zdroj: RTVS | Foto: IG/zuzana_caputova, igor_matovic_olano