Je to už viac ako rok, čo Slovensko zarmútila správa o zdravotnom stave markizáka Borisa Prša, ktorý dostal priamo počas generálky Let´s Dance mŕtvicu. Vysoké pracovné tempo a krvný tlak si vypýtali svoju daň, čo dnes s pokorou priznáva aj samotný moderátor.

Dramaturg, scenárista a redaktor Boris Pršo bol 2. septembra minulého roka uvedený do umelého spánku po nečakanej diagnóze- krvácanie do mozgu. Za zdravotnými komplikáciami vždy usmiateho a sympatického mladíka stálo mimoriadne nadštandardné pracovné tempo v kombinácii s neliečeným krvným tlakom.

Dlhé týždne sa o 36-ročnú tvár Markízy obávali nielen rodina a kolegovia, ale aj fanúšikovia, ktorí pozorne sledovali každú novú informáciu o zdravotnom stave Borisa. Ten je dnes z najhoršieho vonku a ako vo svojom novom blogu priznáva, za všetko si môže výhradne sám. Práci venoval všetok svoj drahocenný čas bez nároku na odpočinok, pričom si uvedomuje, že signál v podobe tečúcej krvi z nosa ho varoval opakovane.

Aj keď sa nešťastie počas generálky tanečnej šou Let’s Dance udialo už pred viac ako rokom, Boris si spomína na osudné okamihy, akoby to bolo včera. „Ráno som prišiel do Incheby, naraňajkoval som sa a šiel doladiť detaily ďalšieho dňa. Dňa, keď začínalo Let’s dance. Prišiel som medzi produkčných a prišlo mi zle. Sadol som si na pohovku a bolo to. Začal som vracať. Monika, jedna z produkčných, zavolala pohotovosť a jediné, čo som ešte stihol urobiť bolo, že som odblokoval svoj telefón, aby Monika mohla zavolať mojej mame,“ uviedol moderátor, pričom dodáva, že odkedy ho previezli do sanitky, na ďalšie skutočnosti si už nespomína.

„Myslím si, že je namieste povedať pár vecí – ospravedlňujem sa moderátorom – Adele a Pycovi, že som ich nechal v štichu a museli si poradiť sami. Je mi lúto, že som to vzdal a nepomohol režisérovi Pepemu. A celému výrobnému štàbu. Žiaľ, keby sa dal vrátiť čas, zvoľním a je to inak. Ale to je už minulosť. Treba sa z nej poučiť a pokračovať inak. Pre moju kariéru je to nateraz koniec, ale pre môj život práve začiatok,“ dodal s pokorou Boris.

Zdroj: Instagram/BorisPrso, borisprso.blogspot.sk