Bývalý prezident Andrej Kiska názov a ciele svojej strany zverejnil 17. júna 2019, pričom na ministerstve vnútra SR bola strana Za ľudí oficiálne zaregistrovaná 2. septembra 2019. Zdravotné problémy ho však donútili opustiť aktívnu politiku a žezlo prenechal Veronike Remišovej. Dnes iba neveriacky krúti hlavou!

K odchodu siedmich poslancov zo strany Za ľudí sa napokon vyjadril aj ten najpovolanejší, ktorým je samotný zakladateľ Andrej Kiska. Otvorene priznal, že odídencom rozumie, pričom sa iný scenár ani nedal čakať. „Jediné, čo môžem vyjadriť, je smútok a sklamanie. Stranu Za ľudí som pokladal “za svoje dieťa“ a ako rodič, ktorému dospejú deti a nechá ich plávať prúdom života, som dúfal, že strana odolá všetkým náporom, ktoré politika prináša,“ napísal na sociálnej sieti.

Bývalý prezident uviedol, že kvôli napätiu v strane odporučil predsedníctvu, aby zvolalo mimoriadny snem, no Remišová mala zrejme strach. ,,Predsedníčka strany sa asi začala domnievať, že niektorí členovia by po jej prípadnom opätovnom nezvolení za predsedníčku vyvinuli tlak, aby odstúpila aj z postu ministerky. Využila preto svoje právomoci, zmenila predsedníctvo a snem sa neuskutočnil,“ skonštatoval Kiska.

Päťnásobný otec aj napriek tomu dúfa, že sa strana Za ľudí predsa len pozviecha a nedôjde k jej zániku. ,,Strane Za ľudí želám úspešný reštart. Nie som už členom strany, ale tak, ako každej ďalšej strane, ktorá chce Slovensko zbaviť ťažoby desaťročnej vlády Fica, jej držím prsty,“ poprial na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Andrej Kiska  |  Foto: FB/Andrej Kiska, Veronika Remišová, YT/HNtelevízia