OTVORIA všetky predajne? Obchodníci prišli s radikálnym návrhom!

Dátum:

Dlhotrvajúce protipandemické opatrenia a zatvorené obchody spôsobujú mnohým Slovákom a podnikateľom existenčné problémy. Počty pozitívnych prípadov, ako aj úmrtí však vôbec neubúdajú a dostali sme sa dokonca na nechválne prvé miesto rebríčka medzi krajinami.

Mnohí už odmietajú dodržiavať opatrenia vlády, pričom obísť nariadenia sa snažia aj niektoré prevádzky. Zúfalí obchodníci však už napriek zlej situácií a vysokým počtom nakazených nechcú sedieť so založenými rukami. Zväz obchodu SR predstúpil pred novinárov, aby vláde predostrel svoje radikálne návrhy.

Zväz vyzýva, aby sa otvorili potravinárske aj nepotravinárske predajne, pričom by sa dodržiavali prísne hygienické podmienky. Prezident ZO SR Martin Katriak a 1. viceprezident Pavol Konštiak navrhujú tiež zrušenie seniorských hodín, nakoľko sa slabo využívajú. „Zväz obchodu volá po tom, aby boli otvorené všetky predajne, či potravinárske alebo nepotravinárske, ale za okolností, ktoré sú stanovené pre otvorené predajne – prísne hygienické pravidlá, teda prísnych 15 štvorcových metrov na jedného zákazníka. Toto je záležitosť, ktorá sa dá vykonať,“ uvádza Katriak.

ZO SR podal rovnako podnet na Generálnu prokuratúru kvôli vyhláške Úradu verejného zdravotníctva, vďaka ktorej môžu nakupovať ľudia pozitívni na koronavírus, pričom prokuratúra im mala dať za pravdu. Navrhujú tak, aby aj predavačky boli zaradené do tzv. kritickej infraštruktúry a boli zaočkované po zdravotníkoch. „Pretože sme, ktorí máme otvorené obchody, v prvej línii. Mali by sme mať prednostné právo byť zaočkovaní,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: YT/Lubor Patsch

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...