Udalosti Ozbrojené sily to vysvetlili jasne: TAKTO bude prebiehať testovanie!

Ozbrojené sily to vysvetlili jasne: TAKTO bude prebiehať testovanie!

Veľký test národa! Ako si počína Slovenská republika a koľko nakazených ľudí bez príznakov prenáša vírus nevedomky, zistíme po celoplošnom testovaní. Kým prvá fáza prebehne v štyroch okresoch už počas tohto víkendu, hlavné testovanie sa uskutoční od 30. októbra do nedele 1. novembra. Čo občanov reálne čaká uviedli Ozbrojené sily SR.

Slovenskom momentálne bičuje koronavírus plnou silou a lekári iba neveriacky počítajú nové prípady i obete ochorenia. Čo sa však stane v prípade, že nebude za jeden deň otestovaných 10-tisíc podozrivých pacientov, ale jeden milión zdanlivo zdravých občanov? S týmto experimentom predstúpil pred krajinu premiér Igor Matovič, ktorý má celú operáciu pod palcom.

Dohadov o spôsobe a koordinácií obyvateľstva pri testovaní bolo mnoho, Ozbrojené sily Slovenskej republiky teraz všetko ozrejmujú. Na sociálnej sieti informujú verejnosť o presnom postupe testovania v krátkom videu: „Vzorky bude odoberať jedine zdravotnícky personál, bezpečnosť zabezpečí Polícia Slovenskej republiky a Ozbrojené sily SR.“

Ozbrojené sily Slovenskej republiky žiadajú občanov o zodpovednosť a sľubujú, že sa dôkladne postarajú o spokojnosť a bezpečnosť všetkých občanov. „Preto aj vás prosíme o rešpektovanie pravidiel na odbernom mieste. Len tak dokážeme zabezpečiť bezproblémový priebeh testovania,“ dodali k inštruktážnemu videu na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Ozbrojené sily SR, streamable.com | Foto: IG/Igor Matovič, ossr_sr

Exit mobile version