Je tomu len zopár hodín, čo celé Slovensko šokovala správa o rodinnej tragédii, ku ktorej došlo v štvrtok (26. januára) v Handlovej. V dome mala opitá Mária bodnúť nožom priamo do srdca svojho manžela Juraja († 38), pričom muž útok neprežil.

Po fatálnej vražde, ku ktorej došlo jediným bodnutím, zavolal záchrannú službu starší zo synov 34-ročnej ženy. Mirko (12) spolu s bratom Alexom (8), ktorých mala Mária z predošlých vzťahov, boli na mieste tragédie, pričom sa zdesene museli prizerať na smrť svojho otčima.

Ako uviedli pre denník Nový Čas susedia páchateľky, tá mala byť bez užitia alkoholu normálna, no keď začala piť, prepadala agresii. „Nepočul som, že by tam bol veľký krik, aj keď sa hádavali, to je pravda,“ prezradil sused Peter. Podľa medializovaných informácií mala Mária budiť Juraja, aby si šiel vypiť, avšak odmietol, a keď chcel odísť z domu, malo dôjsť k osudnému útoku. 

I keď v čase incidentu už deti spali, vrahyňa mala kričať na syna Mirka, aby kvôli okamžitej pomoci zavolal službu 112. K situácii sa následne vyjadril aj jej bývalý partner, ktorý uviedol, že Mária nebola zlá, no holdovala alkoholu, po ktorého užití to s ňou bolo ťažké. „Raz, keď som prišiel z práce, bola namol. Len zobrala nôž a chcela ma pichnúť do srdca. Stihol som sa otočiť tak, že mi len pichla do ruky a hlavy. Krvácal som a utekal z domu. Tam ma našli na zemi policajti, ktorí išli okolo. Po tomto incidente sme sa rozviedli,“ prezradil otec Alexa, ktorý si chlapca zobral domov.

Mirko mal po útoku na otčima ostať u starej mamy, ktorá mala podľa všetkého uviesť, že jej dcéra už pre ňu neexistuje. „Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy. Obvinenie voči konkrétnej osobe zatiaľ vznesené nebolo. Zatiaľ nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ uviedla I. Krajčíková, hovorkyňa polície v Trenčíne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, noviny.skFoto: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj