Uplynulú stredu vo večerných hodinách bola policajná hliadka privolaná k dopravnej nehode medzi obcami Dolné Orešany a Doľany. 38-ročný vodič tu čelne narazil do automobilu idúceho v protismere, ktorý sa snažil zrážke vyhnúť.

38-ročný vodič z okr. Zlaté Moravce viedol auto Citroen C4 Cactus smerom na obec Doľany, kde na rovnom úseku prešiel do protismeru a spôsobil dopravnú nehodu. V opačnom jazdnom pruhu sa totiž nachádzal automobil značky Ford Focus, pričom 22-ročný mladík sa snažil zrážke vyhnúť strhnutím riadenia. Napokon však došlo k čelnej zrážke, pričom obaja vodiči boli so zraneniami prevezení do nemocnice.

Vinník nehody utrpel ťažké zranenia, pričom mu policajti namerali 0,76 mg/l alkoholu v dychu, čo je 1,58 promile. 22-ročný vodič z auta Ford Focus mal dychovú skúšku negatívnu a pri nehode sa zranil len ľahko. Starší muž je momentálne podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz. “Zákon stanovuje v tomto prípade trest odňatia slobody až na 2 roky. Polícia pripomína vodičom, aby zbytočne neriskovali, a za volant si sadali iba v triezvom stave. Stále platí, že ak polícia zistí u vodiča alkohol, vodičský preukaz získa späť až po preskúman zdravotnej a psychickej spôsobilosti,” uviedla hovorkyňa Mária Linkešová.

Zdroj: Polícia SR