Milujete pohľad na ženy v minisukničkách a vysokých lodičkách? Rada vás z času na čas poteší aj priateľka takýmto vyzývavým outfitom, alebo dokonca ho sama veľmi obľubuje a preferuje? Pri návšteve Talianska radíme, nech sa mu radšej vyhne!

Obliecť si minisukňu a vyzývavé tričko sa ženám v uliciach talianskeho Salerna nemusí veľmi vyplatiť. Dokonca ich to môže stáť nemalé peniaze. Ak ich takto oblečené prichytí príslušník policajného zboru, môže im napariť pokutu v prepočte až cca 55 eur. Čo už nie je zrovna lacný “špás”.

A prečo práve takáto “vychytávka”?

V spomínanom meste sa totižto rozmohla prostitúcia, ktorá je však legálna. A keďže z tohto dôvodu policajti nemajú žiadne právo pokutovať ženy, ktoré sa predávajú ako prostitútky, rozhodli sa teda “ľahšie” dámy vyhnať z ulíc prostredníctvom pokutovania ich nevhodného správania. “Zakázané sú tak príliš krátke a vyzývavé sukne, nadmerne vysoké podpätky a nemravné správanie či vyzývavé flirtovanie s mužmi na ulici.” ( adam.sk)

Mesto však nechce týmto spôsobom nijako obmedzovať či šikanovať slušné ženy, ale keďže nemá žiadne iné prostriedky, ktorými by slečny robiace lásku za peniaze vyhnal z mesta, musí sa uchýliť aspoň k takémuto finančnému postihu za ich správanie.

Zdroj: adam.sk | Foto: hyannisnews.com