Pacienta prepravili do Nemecka: Lekár priznal trpkú pravdu prevozu!

Dátum:

Takmer každý politik počas pandémie koronavírusu ďakoval lekárom a zdravotným sestrám za ich ťažkú prácu, ktorou zachraňujú životy. Nie raz ich vládni predstavitelia označili za hrdinov. Ako je teda možné, že zdravotníci necítia pomoc zo strany štátu? O ich trápení otvorene prehovoril lekár a odborár Peter Visolajský.

Predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) sa rozhodol vyjadriť k udalosti, ktorá ho donútila vážne sa zamyslieť, v dôsledku čoho už nemohol udržať svoje emócie na uzde. Je to iba pár hodín, čo došlo k prevozu nakazeného pacienta na umelej pľúcnej ventilácií z Bratislavy do nemeckého Dortmundu prostredníctvom vládneho špeciálu.

Visolajský upozorňuje, že letová hodina uvedeného lietadla stojí okolo 4 200 eur bez letiskových poplatkov. Snaha zachrániť každého pacienta je podľa neho absolútnou samozrejmosťou, no veľký problém je niekde inde. ,,Máme nakúpené drahé ventilácie a tie sú zabalené v krabiciach v sklade, lebo ich nemá kto obsluhovať, dusiaceho pacienta teda naložíme do vládneho špeciálu a za značnej medializácie ho teatrálne prevážame do Dortmundu a tvárime sa ako hrdinsky sme to vybavili,“ napísal na sociálnej sieti.

Nahnevaný lekár sa zamýšľa nad tým, či si vôbec niekto všimol, že v nemocniciach nie je dostatok zdravotníkov. Je si vedomý, že to je aj vizitka predchádzajúcich vlád, no zároveň by ho zaujímalo, čo spravil súčasný rezort zdravotníctva pre ľudí, ktorí zachraňujú životy. ,,Zažil som mesiace trápnych debát, aby naše ministerstvo dalo slovenským lekárom, sestrám a zdravotníkom, ak sa nakazia na COVID-19 pri výkone svojho povolania, PN, akú majú na Slovensku policajti, vojaci ale aj samotní zamestnanci ministerstva. A odpoveď z MZ SR bola, že nemôžeme im to dať, „aby to nezneužívali“,“ uviedol Peter, ktorý dúfa, že konečne dôjde k veľkorysému gestu voči všetkým zdravotníkom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Visolajský  |  Foto: FB/Peter Visolajský, Záchranná služba Košice, Televízne noviny TV Markíza

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...