V nedeľu 10. marca sa svet ponoril do tmy, keď pri leteckom nešťastí prišlo o život 157 ľudí z 33 rôznych krajín. Medzi obeťami tragédie boli aj štyria Slováci, ktorých smrť otriasla celou krajinou.

Pád lietadla typu Boeing 737 spoločnosti Ethiopian Airlines otriasol celým svetom. Medzi 157 obeťami sa nachádzalo 149 cestujúcich a 8 členov posádky, pričom žiadna z osôb na palube katastrofu neprežila. Okrem iných sa v lietadle nachádzala i slovenská novinárka a rozvojová pracovníčka Danica Olexová, ako aj najbližšia rodina politika Antona Hrnku (SNS). Ten prišiel v sekunde o svoju manželku Blanku, syna Martina a dcéru Michalu.

Posledné chvíle Boeingu, ktorý smeroval z Addis Abeba do Nairobu, opísal farmár, ktorý sa v čase nešťastia nachádzal bezprostredne pri mieste tragédie. “Lietadlo už bolo blízko zeme, keď urobilo otočku. Obzreli sme sa a uvideli papiere padajúce z lietadla. Kravy, ktoré sa pásli na poliach, začali v panike utekať… Bol tam dym a oheň, ktorý vychádzal zo zadnej časti lietadla,” opísal pre portálu CNBC Tamirat Abera.

Let stroja smrti aktuálne kompletne zrekonštruovali, pričom je vo videu presne zachytená dráha a približná línia letu. Záznam je o to desivejší, že autori si pri konci videa neodpustili ani zaznamenanie kriku ľudí, ktorí katastrofu, žiaľ, neprežili.

Zdroj: YouTube