Pád Boeingu 737: Vo video rekonštrukcii letu si neodpustili ani krik ľudí!

Dátum:

V nedeľu 10. marca sa svet ponoril do tmy, keď pri leteckom nešťastí prišlo o život 157 ľudí z 33 rôznych krajín. Medzi obeťami tragédie boli aj štyria Slováci, ktorých smrť otriasla celou krajinou.

Pád lietadla typu Boeing 737 spoločnosti Ethiopian Airlines otriasol celým svetom. Medzi 157 obeťami sa nachádzalo 149 cestujúcich a 8 členov posádky, pričom žiadna z osôb na palube katastrofu neprežila. Okrem iných sa v lietadle nachádzala i slovenská novinárka a rozvojová pracovníčka Danica Olexová, ako aj najbližšia rodina politika Antona Hrnku (SNS). Ten prišiel v sekunde o svoju manželku Blanku, syna Martina a dcéru Michalu.

Posledné chvíle Boeingu, ktorý smeroval z Addis Abeba do Nairobu, opísal farmár, ktorý sa v čase nešťastia nachádzal bezprostredne pri mieste tragédie. “Lietadlo už bolo blízko zeme, keď urobilo otočku. Obzreli sme sa a uvideli papiere padajúce z lietadla. Kravy, ktoré sa pásli na poliach, začali v panike utekať… Bol tam dym a oheň, ktorý vychádzal zo zadnej časti lietadla,” opísal pre portálu CNBC Tamirat Abera.

Let stroja smrti aktuálne kompletne zrekonštruovali, pričom je vo videu presne zachytená dráha a približná línia letu. Záznam je o to desivejší, že autori si pri konci videa neodpustili ani zaznamenanie kriku ľudí, ktorí katastrofu, žiaľ, neprežili.

Zdroj: YouTube

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...