Padol VERDIKT sudcu: Advokát Marek Para ide… !

Dátum:

Advokát Marek Para čelí rovnako ako Robert Fico či Robert Kaliňák závažnému obvineniu. Právnik, ktorý okrem iného zastupuje aj Mariana Kočnera, si v pondelok vypočul verdikt Najvyššieho súdu. Ten ho zrejme vôbec nepotešil, keďže očakával iný výsledok.

Marek Para sa po uznesení Špecializovaného trestného súdu postavil v pondelok pred Najvyšší súd. Para hneď na úvod podal námietku zaujatosti voči predsedovi senátu Jurajovi Klimentovi, no po porade s obhajcami Mandzákom a Pohovejom uviedol podľa informácií portálu Topky, že bude sčasti vypovedať.

Podľa uznesenia mal Norbert Bödör minimálne od roku 2012 formovať skupinu v spolupráci s Tiborom Gašparom a ďalšími, pričom toto zoskupenie malo páchať trestné činy korupcie, zneužívania právomoci verejného činiteľa, ohrozovania dôvernej skutočnosti či neoprávneného nakladania s osobnými údajmi. Para je obvinený zo založenia a podporovania zločineckej skupiny.

Advokáta bránili obhajcovia na súde so slovami, že Para už bol vo veci vypočutý a nemôže nikoho zo svedkov ovplyvniť a že Bödör a Krajmer, ktorých zastupuje ako právnik, majú aj iných advokátov a jeho vplyv nie je taký výrazný. Senát Najvyššieho súdu však uviedol, že ide len o domnienku, a keďže na vypočutie čakajú viacerí svedkovia, rozhodol, že Para pôjde do kolúznej väzby. Advokátova lehota začala plynúť dnes od vyhlásenia rozhodnutia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  topky.sk │ Foto:  YT/SME, Aktuality.sk

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...