Legendárna skupina Elán zverejnila v sobotu (19. augusta) zdrvujúcu správu. Smrť obľúbeného hudobníka a jedného z hlavných autorov elánistov šokovala celé Česko i Slovensko. K jeho náhlemu skonu sa postupne vyjadrujú i kolegovia zosnulého, pričom je zjavné, že spevák mal ešte množstvo plánov.

Prvotné informácie o smrti Vaša Patejdla hovorili, že podľahol krátkej a ťažkej chorobe. Pred pár hodinami denník Blesk.cz uviedol, že sa mu osudným mala stať rakovina pankreasu, ktorá mala mimoriadne rýchly priebeh.

Smrť legendárneho hudobníka zasiahla tisícky fanúšikov vrátane jeho kolegov. Jedným z nich je Paľo Habera, ktorý priznal, že má momentálne v hlave chaos. Líder skupiny TEAM zároveň odhalil, že Patejdl plánoval k svojim 70. narodeninám zorganizovať koncert v samotnej Lucerne. Jedným z hostí mal byť práve Habera, ktorý už prisľúbil svoju účasť.

61-ročný rodák z Brezna je presvedčený, že nikto nedokázal napísať tak nádherné skladby s ľahkosťou ako člen skupiny Elán. Podľa jeho slov prácu svojho priateľa vždy obdivoval: ,,Občas v živote niečo vzácne nájdeme a robí nás to šťastným (bez toho, aby sme si to primárne uvedomovali), a keď to stratíme, sme smutní. Vašo, som smutný! Stratil som priateľa- teba! Odpočívaj v pokoji!“ napísal zdrvený umelec na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/pavolhabera  |  Foto: YT/Neskoro večer:Talkshow Petra Marcina, TV Markíza  |  Video: YT/život a televízia kedysi a dnes