Je tomu už 36 rokov, čo sa na svetlo sveta dostal jeden z najobľúbenejších filmov každoročných vianočných sviatkov. K českej komédií S tebou mě baví svět  neodmysliteľne patrí i Matýsek, ktorý sa pred rokmi stal najslávnejším bábätkom v Československu. Odvtedy však už poriadne podrástol a stal sa z neho dospelý muž.

Režisérka Marie Poledňáková mala na výber z viac ako 400 detských fotografií s cieľom nájsť toho správneho Matýska. Do oka jej okamžite padol Lukáš Pelánek, ktorý si už ako bábätko zahral v legendárnom filme S tebou mě baví svět. Avšak nezabudnuteľná veta: ,,Matýsek se pos*al,“ sa s ním vlečie dodnes.

Lukáš priznal, že jeho priatelia si dodnes uťahujú z nezabudnuteľnej hereckej postavy, ktorá bola pre neho zároveň aj poslednou. „Mamka mi vravela, že si všimla v novinách vyhlásený konkurz, v ktorom hľadali filmové bábätká. Asi si myslela, že by som sa mohol stať filmovou hviezdou a vzala ma na konkurz. A oni ma vybrali,“ vysvetlil pre blesk.cz. Dnes sa však živí ako poštár, pričom je so svojou prácou spokojný a nemenil by.

Zdroj: joj.sk, blesk.cz  |  Foto: Facebook/ S tebou mě baví svět, markiza.sk, joj.sk