31-ročný egyptský krídelník Mohamed Salah sa stal v lete 2017 posilou Liverpoolu FC a hoci mal za sebou vydarené obdobie v Taliansku, len málokto očakával, že by sa “Mo” nejako výraznejšie zapísal do slávneho klubu.

Opak je pravdou. Salah výraznou mierou dopomohol Liverpoolu k triumfom v Lige majstrov, Premier League a on sám získal niekoľko prestížnych individuálnych ocenení.

V sobotu 9. decembra sa naveky zapísal do dejín Premier League, no i Liverpoolu. Jeho gól do siete Crystal Palace na 1:1 (duel skončil napokon víťazstvom jeho klubu 2:1), ktorý si môžeme pozrieť vo videu, nebol sám o sebe nijak prevratne krásny ani výnimočný.

Avšak bol to jubilejný 150. gól Mohameda Salaha v Premier League, vďaka čomu sa dostal do historickej TOP 10 (delí sa o 10. miesto s Michaelom Owenom) a zároveň jubilejný 200. gól Salaha za Liverpool. To dokázal len ako piaty hráč v dejinách tohoto veľkoklubu.

Zároveň je už nejakú dobu nielen najlepším egyptským, ale aj africkým strelcom histórie Liverpoolu i Premier League a dokonca je tretím najlepším strelcom vrámci Premier League spomedzi legionárov (za duom Sergio Agüero a Thierry Henry).

Gól Salaha proti Crystal Palace

Zdroj: Premierleague.com | Foto: IG/mosalah | Video: YT/Crystal Palace