INZERCIA | Slovenský, ale aj medzinárodný trh nám ponúka široké spektrum doplnkov výživy alebo tabletiek nápomocných pri problémoch s erekciou, predčasnou ejakuláciou alebo chuťou na se*. Dostaneme sa k prípravkom, ktoré sú účinné ale aj k takým, ktoré sú na tom s účinnosťou horšie.

Clavin a Xtrasize sa radia do druhej vymenovanej kategórie. Aj napriek rozsiahlej komerčnej kampani propagujúcej Clavin sa tento prípravok radí medzi tie, ktoré by ste mali radšej vynechať a siahnuť po niečom inom.

Clavin – rozsiahla kampaň účinky neprivodí

Voľnopredajný liek určený primárne na pomoc pri erektívnej dysfunkcií. Keďže ide o verejnosti dostupný prípravok je pochopiteľné, že koncentrácia určitých zložiek je normami obmedzená.

K dispozícií sú dve alternatívy – Clavin a Clavin platinum. V oboch prípadoch sa však pravdepodobne stane, že budete sklamaný. Nástup účinku je pomerne rýchly – zhruba do dvoch týždňov. Promtný nástup erekcie sa dostaví iba pri verzií platinum. Kvalita a trvanie stoporenia však nedosahujú takých kvalít ako pri prípravkoch Zerex, či Vimax.

Užívateľské hodnotenia hodnotia clavin ako podpriemerný prípravok, ktorý z nich len nalákal pomerne veľké množstvo peňazí za veľmi málo muziky.

Xtrasize – sľubuje hory doly, realita je iná

Z názvu vyplýva, že Xtrasize bude okrem erekcie určený aj na zväčšenie penisu. Výrobca, respektíve distribútor sľubuje až niekoľko centimetrové zväčšenie v priebehu až 6 mesiacov. Konkrétne hodnota sa pohybuje od 10-12 cm.

Hodnotenia užívateľov sú však znova diametrálne odlišné. Pri niektorých jedincoch sa nedostavilo žiadne zväčšenie, pri iných zase áno, ale nepatrné. Maximálna hodnota zistená štatistikami je zhruba 2-3cm za pol roka. Viac sa vám zväčšiť penis prírodnými látkami ani nepodarí (chirurgickým zákrokom však áno).

V jeho prospech hrá aspoň cena, ktorá nezrujnuje peňaženku konzumenta – samozrejme, že iba v prípade kedy si neobjednal naraz polročnú kúru.

Siahnite radšej po účinnejšej alternatíve

Ako bolo spomenuté v úvode slovenský trh ponúka široké spektrum prípravkov, alebo aj doplnkov výživy nápomocných pri mužských se*uálnych problémoch. Najobľúbenejším a z hľadiska účinkov jednoznačne najkvalitnejším je prípravok Zerex. K nemu si na trón môže prisadnúť aj Vimax, či eJoy.

Všetko sú to prípravky fungujúce na čisto prírodnej báze, častokrát zložené z prírodných výťažkov zo známych afrodiziák. Tieto faktory takmer určite zaručia požadovaný účinok, ktorý sa pri dlhodobom užívaní určite dostaví.

Jednoznačne odporúčame siahnuť po overenejších alternatívach, ako sú Clavin, respektíve Xtrasize. Ušetríte si peniaze (v prípade Clavinu nie málo) a takisto aj čas, keďže nebudete strácať dni užívaním lieku, ktorý ani nezaberie a nakoniec skončí v smetnom koši.

Foto: depositphotos.com