Pápež František už onedlho zavíta na Slovensko a okrem Prezidentského paláca a Zuzany Čaputovej navštívi aj viaceré miesta krajiny. Vláda chce pritom povoliť na návštevu Svätého Otca pustiť len zaočkovaných obyvateľov. K tejto téme sa vyjadril v novom videu aj samotný pápež.

Do Prezidentského paláca, no aj do ďalších kútov Slovenska, zavíta už onedlho pápež František. Vláda povolila jeho návštevu len zaočkovaným občanom, pričom aktuálne je už spustená registrácia a prihlásenie. Svätý Otec sa pritom v najnovšom videu prihovoril veriacim o chúlostivej téme očkovania.

Zaočkovanie sa je jednoduchý, ale hlboký spôsob, ako podporiť spoločné dobro a dbať jeden o druhého, najmä o tých najzraniteľnejších. Zaočkovať sa vakcínami schválenými kompetentnými orgánmi je skutkom lásky. I napomáhať tomu, aby tak urobila väčšina ľudí, je skutkom lásky. Lásky k sebe samému, lásky k príbuzným a priateľom, lásky ku všetkým národom,“ uviedol v stredu.

Poďakoval sa aj za vývoj vakcín: „V bratskom duchu sa pripájam k tomuto posolstvu nádeje na lepšiu budúcnosť. Vďaka Bohu a práci mnohých máme dnes vakcíny, aby sme sa ochránili pred COVID-19. Prinášajú nádej na ukončenie pandémie, ale len vtedy, ak budú dostupné pre všetkých a ak budeme vzájomne spolupracovať… Modlím sa k Bohu, aby každý mohol prispieť svojím malým zrnkom piesku, svojím malým gestom lásky; nech je akokoľvek malé, láska je vždy veľká. Prispejme týmito malými gestami k lepšej budúcnosti. Nech vás Boh žehná a veľká vďaka,“ odkázal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: vaticannews.va Foto: YT/Vatican News