Je tomu len zopár hodín, čo sa Česko i Slovensko zahalilo v dôsledku úmrtia speváckej legendy Karla Gotta (†80) do smútku. Svojimi hitmi tešil fanúšikov dlhých 60 rokov, pričom je zrejmé, že skladby „zlatého hlasu Prahy“ budú národom milované aj po jeho smrti. Strata tak talentovaného umelca však zasiahla predovšetkým maestrovu blízku rodinu.

Český zlatý slávik si v priebehu posledných rokov prešiel neľahkým obdobím, keď v roku 2016 porazil rakovinu hrtana. Speváka však následne potrápili ďalšie zdravotné problémy, ktoré ho dostali na pokraj smrti. Karel sa však odmietal vzdať a s poslednou diagnózou, ktorou bola akútna leukémia, sa rozhodol bojovať s úsmevom na perách. Zákerná choroba však bola silnejšia a napokon sa mu stala osudnou.

Smrť speváka zasiahla predovšetkým jeho manželku Ivanu, s ktorou spoločne vychovával dcérky Charlotte Ellu a Nelly Sofiu. Z predchádzajúceho vzťahu mal však aj staršie dcéry Dominiku a Luciu. Ivana Gottová sa iba pár hodín po smrti manžela rozhodla s deťmi opustiť krajinu.

Vdova sa tak s dcérkami momentálne nachádza v zahraničí a nie je známe, kedy sa plánuje vrátiť späť do Česka. Informáciu potvrdil umelcov dobrý kamarát Jan Adam, ktorý vysvetlil, že trúchliaca vdova je momentálne vystavená veľkému tlaku a týmto spôsobom sa mu chcela vyhnúť, a zároveň tak ochrániť svoje najväčšie poklady.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tv.nova.cz  |  Foto: Facebook/Karel Gott