Zatiaľ, čo ani jeden z nich nepatrí medzi “potrebných” hráčov v slovenskej reprezentácii a ich klub tiež nie je práve slávny, aktuálne sú obaja blízko ohromného úspechu. Delí ich posledný krok.

Brankár Dominik Greif a stopér Martin Valjent sú spoločne so spoluhráčmi vo finále Copa del Rey, teda španielskeho futbalového pohára. Po tom, ako v prvom semifinálovom dueli v Mallorce diváci gól nevideli, v odvete padli dva.

Vysoko favorizovaný Real Sociedad San Sebastian ale s Mallorcou remizoval 1:1 a keďže rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie, rozhodovali pokutové kopy. V nich hráči Mallorky uspeli všetci, v domácom drese zabáhal Oyarzabal, najväčší ofenzívny klenot klubu.

Obaja Slováci odohrali celých 120 minút, hrali aj v úvodnom zápase. Vo finále vyzve 16. tím La Ligy (bojujúci o záchranu) buď Athletic Bilbao alebo Atlético Madrid. Tie sú v domácej lige na 4. a 5. mieste, Real Sociedad je na 7. mieste. Giganti Real Madrid i FC Barcelona už z pohára nečakane vypadli.

Čo sa týka našich futbalistov, Martin Valjent hráva pravidelne, zatiaľ čo Dominik Greif chytal len jeden ligový duel, no v Copa del Rey všetkých šesť a ak tréner ostane verný tradícii, uvidíme ho medzi tromi žrďami aj vo finále.

→ Greif, mimochodom, už v zápase jeden pokutový kop zneškodnil!