Kauza bývalého ministra financií za Smer nabrala na obrátkach. Vypovedať mal proti nemu exšéf finančnej správy František Imrecze, no neskôr aj Lenka Wittenbergová. Napriek tomu sa v utorok potvrdila informácia, že generálna prokuratúra opäť raz použila známy paragraf 363.

Peter Kažimír ako bývalý minister financií za Smer čelí od októbra minulého roka obvineniu z toho, že mal pôsobiť ako “kuriér” a odovzdať úplatok vo výške 50-tisíc eur. Vypovedať mal o tom ako svedok exšéf finančnej správy František Imrecze. V decembri pritom zamietol sťažnosť voči Kažimírovmu trestnému stíhaniu Daniel Lipšic, no Kažimír sa obrátil na generálnu prokuratúru.

Podľa informácií DenníkaN generálny prokurátor obvinenie guvernérovi NBS zrušil paragrafom 363. Vec vybavoval prvý námestník Jozef Kandera, pričom Žilinka to vysvetľuje tým, že bol mesiac chorý. Kandera rozhodnutie odôvodnil slovami, že proti Kažimírovi vypovedá len jeden priamy svedok. Urobila tak však aj exšéfka Lenka Wittenbergová, ktorá sa taktiež priznala ku korupcii.

Denník rovnako pripomenul i zachytenú nahrávku z levickej chaty, na ktorej sa Robert Fico ku kauze svojho exministra Kažimíra vyjadruje. Šéf Smeru už vtedy predpokladal, že Žilinka urobí tento krok: “Kažo má u generálneho, dá mu ochrannú ruku.. Asi,“ uvádza Fico vo videu. “Kažo je dos*atý celý,”  spomenul tiež expremiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/HNtelevízia, RadioExpres