Obľúbená moderátorka Aneta Parišková (48) si prešla mimoriadne náročným obdobím, keď jej lekári pred rokom diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlín. Aktuálne je v remisii, no ako priznala, rovnaký typ rakoviny bol diagnostikovaný aj mladému členovi jej rodiny.

Aneta Parišková bojovala počas uplynulého roka s lymfómom. Aktuálne je populárna moderátorka v remisii, no ako prezradila pre Šarm, so slovom „vyliečená“ narába opatrne. „Som rok v remisii. Slovo vyliečená nepoužívam, lebo táto choroba sa rada vracia, je to beh na dlhú trať. V každom prípade som už rok po liečbe a žijem, takže mám radosť,“ teší sa.

Priznala tiež, že hoci sa jej po liečbe pomaly dávajú dokopy vlasy aj nechty, nemá už také množstvo energie ako kedysi a musí s ňou hospodáriť opatrnejšie. „Ale aj tak chcem žiť naplno. Keď nie na stodvadsať percent, tak aspoň na tých osemdesiat,“ smeje sa tvár televízie JOJ.

Aneta však dodala, že aj keď doposiaľ v rodine nikto rakovinu nemal, dnes je tomu inak: „Paradoxne, hneď po tom, ako som ukončila chemoterapiu, diagnostikovali lymfóm aj ďalšiemu členovi našej rodiny. Bol to pre mňa ďalší šok, veď má len 22 rokov. Našťastie, v máji ukončil liečbu a tiež je v remisii. V nemocnici navyše prekonal Covid, kde sa ním zrejme aj nakazil,“ vyzradila neradostnú novinu. U oboch je však rakovina podľa lekárov na ústupe a všetko nasvedčuje pozitívnej prognóze.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sarm.pluska.sk │ Foto: Televízia JOJ, IG/aneta_pariskova_official