Politika Parlament hlasoval o potratoch: Trpká facka pre Annu Záborskú!

Parlament hlasoval o potratoch: Trpká facka pre Annu Záborskú!

20. októbra parlament opäť rokoval o sprísnení interupcii, za ktoré verejne lobovala predovšetkým poslankyňa Anna Záborská. 72-ročná konzervatívna politička však nenašla na schválenie návrhu dostatočný počet spojencov, pričom zo 117 prítomných poslancov ju podporila polovica.

V parlamente dnes štátni predstavitelia opäť rokovali o návrhu Anny Záborskej, ktorá mienila presadiť sprísnenie interupcii. V dlhodobom boji však napokon úspešná nebola, pričom jej novelu zákona o zdravotnej starostlivosti podporilo 58 zo 117 prítomných poslancov.

Náš návrh na pomoc tehotným ženám neprešiel. Je mi ľúto, že moji kolegovia nepodporili v tejto ťažkej ekonomickej situácii tých najzraniteľnejších – tehotné ženy a deti. Neprestanem pracovať pre nás ženy, naše deti, rodiny, Slovensko,“ uviedla evidentne rozčarovaná Záborská na sociálnej sieti, pričom dodala, že neschválením predmetného sme „zastali v minulom storočí“. Ako tiež predostrila, o šesť mesiacov podá návrh, za ktorý hlasovala väčšina strany OĽaNO, Sme rodina či všetci prítomní z ĽSNS, opäť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Anna Záborská

Exit mobile version