Tereza Hlůšková (22) prežíva zrejme najhoršie obdobie v živote. Pred pár hodinami si vypočula nemilosrdný verdikt súdu, ktorý jej naparil osem rokov natvrdo. To však stále nie je to najhoršie…

Češka Tereza, ktorej našli v kufri deväť kilogramov heroínu, už spoznala svoj verdikt. Potom, čo sa snažila sudcu presvedčiť o tom, že to nebol jej kufor, ale podstrčená batožina, neuspela a súd v Pakistane jej naparil osem rokov basy natvrdo.

Voči rozsudku sa chce odvolať, no po vynesení rozsudku sa zosypala a spustila veľký plač. Na väčšinu súdnych pojednávaní chodila pritom blondínka v dobrej nálade a v Pakistane sa stana akousi celebritkou, ktorú jej bývalý právnik dokonca požiadal o ruku. Sudca ani prokurátor však ale takí zhovievaví neboli.

Dozorujúci rokurátor Aftab Ahmed navyše nie je spokojný s verdiktom a podľa informácii Blesku by chcel Tereze napariť až doživotie. Český exminister zahraničia Svoboda si ale myslí, že by sa mladej Češke mohlo podariť odpykať si trest v českej väznici. Každopádne, pobyt za mrežami bude v tamojších podmienkach viac ako neznesiteľný.

V pakistanskom väzení totiž sedí 40 % žien, ktoré spáchali vraždu, je tu však aj mnoho dílerok či prostitútok nakazených vírusom HIV. Tereza sa tak musí mať na pozore pred smrteľným vírusom, keďže v celách je bežné nelegálne užívanie drog striekačkou, nechránené pohlavné styky, ako aj časté znásilňovanie. Vzduchom sa šíria nebezpečné choroby, ktoré spolu so zlým jedlom a lekárskou starostlivosťou nedávajú Češke dobré vyhliadky. Ak ju prídu navštíviť do Pakistanu príbuzní, môžu s ňou hovoriť len 30 minút.

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Twitter, YouTube