Polícia v Banskobystrickom kraji momentálne vyšetruje okolnosti záhadnej smrti 82-ročného dôchodcu. Jeho telo našiel nič netušiaci okoloidúci, ktorý zalarmoval záchranné zložky. Žiaľ, privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

82-ročný muž bol nezvestný od nedele (21. augusta) večera, kedy cestoval z rodinnej oslavy zo Slovenskej Ľupče. Pátranie však nikam neviedlo. Je to iba pár hodín, čo si okoloidúci muž v obci Malachov všimol niečo nezvyčajné v potoku. Rozhodol sa zísť k brehu, pričom si uvedomil, že našiel telo bez známok života.

Na miesto boli privolané všetky záchranné zložky, no obhliadajúci lekár nedokázal vylúčiť cudzie zavinenie. Nariadil súdnu pitvu, keďže zosnulý muž nemal žiadne viditeľné zranenia či stopy po násilí. Hasiči museli bezvládne telo vytiahnuť za pomoci lán.

Detaily smrti dôchodcu sú momentálne predmetom vyšetrovania, pričom jeho nezvestnosť oznámila vystrašená rodina. Polícia má pracovať s verziou, že sa senior nešťastne pošmykol a spadol strmým svahom priamo do potoka. Vyšetrovatelia začali trestné stíhanie vo veci usmrtenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ