Ešte v sobotu 5. mája sa začalo pátranie po nezvestnom slovenskom turistovi, ktorý odišiel na túru do Strážovských vrchov, no ani do neskorého večera sa nevrátil. Okrem toho mal vypnuté oba mobilné telefóny a tak zalarmovala rodina políciu.

Nezvestného 41-ročného Jozefa sa pokúšali šesť dní nájsť horskí záchranári, no neúspešne, až do štvrtku 10. mája. Ako informovali na svojej oficiálnej facebookovej stránke, bohužiaľ, pátranie sa skončilo mimoriadne tragicky a skúseným záchranárom sa naskytol príšerný pohľad. “Turista bol nájdený v strmom lesnom teréne, v lokalite medzi Čelom a Úplazom, žiaľ bez známok života. Záchranári HZS následne transportovali telesné pozostatky nebohého pomocou nosidiel UT 2000 k zaparkovaným autám pri turistickom chodníku, kde boli odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR,” uvádza sa v oficiálnom vyjadrení Horskej záchrannej služby.

Podľa informácii portálu cas.sk, telo dokázali identigikoval len na základe dokladov, ktoré mal muž pri sebe. Jozefa mal pravdepodobne v lese napadnúť medveď, pred ktorým sa mu už nepodarilo újsť.

Ako však uvádza policajná hovorkyňa Elena Antalová, “s najväčšou pravdepodobnosťou príčinou smrti 41-ročného turistu bola mozgová smrť v dôsledku tupého úrazu hlavy, ktorý utrpel pádom z výšky v členitom horskom teréne.”

Celý príbeh je o to smutnejší, že ho doma čakala tehotná manželka.

Zdroj: Facebook- Horská záchranná služba, cas.sk | Foto: Facebook