V uplynulých dňoch polícia zdieľala verejnú výzvu ohľadom pátrania po nezvestnej žene, po ktorej akoby sa zľahla zem. Okamžite bol aktivovaný pohotovostný pátrací tím, kým rodina dúfala, že sa napokon nájde živá a zdravá. Tento príbeh, žiaľ, nemá šťastný koniec.

Vasilia bola naposledy videná minulý týždeň, odkedy sa nikomu neozvala, a taktiež nereagovala na žiadne správy. Polícia zahájila pátranie, pričom sa do terénu vydal aj Pohotovostný pátrací tím. Hľadanie nezvestnej ženy však bolo neúspešné.

K zlomu v pátraní došlo v pondelok (21. novembra), keď náhodný okoloidúci našiel telo vo vodnej nádrži v Novákoch. Vytiahol ju na hladinu, no nejavila žiadne známy života. Na miesto okamžite privolal políciu i záchranku, no zdravotníci už 57-ročnej žene nedokázali pomôcť.

Na brehu sa mali nachádzať jej doklady aj listy. ,,Polícia teraz skúma, či dopisy naozaj napísala ona sama. Presnú príčinu úmrtia odhalia až výsledky pitvy. Zisťujú aj čo predchádzalo jej smrti, a ako sa ocitla v Novákoch,“ uvádza portál tvnoviny.sk. Nebohú ženu totiž videli v Bratislave, pričom pochádzala z Handlovej.

V posledných mesiacoch žila v obci Cígeľ pri Prievidzi. Jej partnera mali nedávno zadržať muži zákona. Malo ísť o majetkovú trestnú činnosť, kým Vasilia bola vo veci vypočutá ako svedkyňa. Od odchodu z policajnej stanice ju už nikto nevidel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/Pohotovostný pátrací tím, Záchranný Systém Slovensko