Patrik (17) sa stará o 4 deti: Pre 26 centov mu hrozia 2 roky vo väzení!

Dátum:

Polícia Slovenskej republiky momentálne rieši závažný prípad 17-ročného Patrika, ktorý môže v dôsledku krádeže skončiť za múrmi väznice. Potom, čo nad osadou v Richnave pri Gelnici vyrúbal drevo, aby v dome zakúril svojim mladším súrodencom, mu hrozí trest odňatia slobody na dva roky!

Patrik sa s priateľkou Denisou (16) aktuálne stará o svojich štyroch mladších súrodencov, sestry Natašu (13), Ľubomíru (7), Dominiku (2) a brata Kristiána (10). Na deti ostal sám potom, čo ich otec Erik (38) skončil na 20 rokov vo väzení po vražde mamy Nataše († 36). „Teraz už viem, že som to nemal urobiť a veľmi to ľutujem. Deťom však bola zima a najmenšia sestra nemá ešte ani tri roky,“ priznal zúfalý tínedžer pre portál čas.sk. „Zakopal ju a vy­šlo to najavo až neskôr. Teraz už skoro rok sedí v base… Dostal 20 rokov, no bodaj by tam zostal aj dlhšie!“ približuje.

Mladý muž sa previnil krádežou dreva, ktoré vyrúbal s dvoma kamarátmi a keď sa so sekerou v ruke a približne desiatimi metrovými polienkami vracali domov, prichytila ich policajná hliadka. „Povedali, aby som podpísal papiere a že pôjdem na výsluch. Sľúbili vrátiť sekeru a keď zaplatím dlh, vraj z toho nič nebude. Nemyslel som, že sa to takto zle skončí. Drevo mi vzali a na krku mám súd,“ uviedol Patrik, ktorý urobil urbariátu škodu 26 centov!

„Stalo sa to v lesnej lokalite Petrova hora v katastri Kluknavy. Svojím konaním spôsobil Spoločným urbárskym lesom Richnava škodu 0,26 eura. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodala pre cas.sk košická krajská hovorkyňa Lenka Ivanová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...