Ako určiť, ktoré mestá sú u nás tie najkrajšie? Dalo by sa povedať, že vždy to je v podstate trošku subjektívne. Niekto si nevie vynachváliť krásy veľkomiest, iní preferujú menšie mestečká a často ohľadňuje názor ľudí to, s ktorým mestom si spájajú kráse chvíle v ich životoch.

My sme sa skúsili opýtať umelej inteligencie na to, ktoré slovenské mestá sú tie najkrajšie a tá ich vychŕlila sedem, ktoré majú celkovo skoro 900 tisíc obyvateľov. Nechýbajú dve najväčšie mestá, ďalšie dve krajské a trio je o trošku menších, no dýchajúcich históriou.

1. **Bratislava**: Hlavné mesto Slovenska ponúka krásne Staré mesto, Bratislavský hrad, moderné nábrežie Dunaja a množstvo kultúrnych a historických pamiatok.

2. **Košice**: Druhé najväčšie mesto Slovenska sa pýši nádherným historickým centrom, Dómom sv. Alžbety, či úžasným Hlavným námestím s množstvom gotických, renesančných a barokových budov.

3. **Banská Štiavnica**: Mesto zapísané na zozname UNESCO je známe svojou baníckou históriou, krásnou prírodou a stredovekým centrom. Zámok, tajchy a historické domy robia toto mesto veľmi atraktívnym pre turistov.

→ POKRAČOVANIE