Patril medzi najlepších slovenských hokejistov všetkých čias, bol kapitánom slovenskej reprezentácie na MS v roku 2011 a po poslednom dueli na nich sa rozlúčil s reprezentáciou. Nevedel však a nik by si ani v najhorších snoch nepredstavil, že viackrát súťažný zápas nestihne odohrať. Čakala ho totižto údajne posledná sezóna v KHL, možno aj v kariére.

Či by tomu skutočne tak bolo, na to už odpoveď nedostaneme. My si však pripomeňme muža, o ktorom bol v roku 2014 natočené životopisný dokumentárny film s výstižným názvom “38” s podtitulom “Filmová pocta hokejovej legende”.

9 faktov o Pavlovi Demitrovi (29.11.1974 – 7.9.2011)

Prvú profesionálnu sezónu odohral ako 17-ročný v drese rodnej Dubnice nad Váhom, kde miestnemu Spartaku pomohol k 6. miestu v I.SNHL vďaka 13 gólom a 10 asistenciám v 28 štartoch.

V apríli 1992 stále ako 17-ročný prispel skvelými výkonmi Československu k titulu na majstrovstvách Európy U18. V 6 víťazných dueloch získal 12 bodov a stal sa druhým najproduktívnejším hráčom turnaja (prvý bol David Výborný).

Druhú sezónu (1992/93) už strávil v Dukle Trenčín, ktorá obsadila nielen v základnej časti, ale aj po play-off konečné 3. miesto v nabitej československej lige. Jeho spoluhráčmi boli aj Žigmund Pálffy, Miroslav Šatan, Ján Pardavý, Ľubomír Sekeráš, Branislav Jánoš, Jozef Daňo, Roman Kontšek, Miroslav Hlinka či Richard Pavlikovský.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený 🏒Svět Hokeje🏒 (@svet_hokeje)