Cyklistickým svetom otriasla diskvalifikácia Peťa Sagana z pretekov Tour de France. Saganových “katov” zasiahla rozvášnená vlna kritiky športových fanúšikov i známych osobností. Najnovšie sa k incidentu vyjadril aj slovenský spevák Pavol Habera.

Už sme vás informovali o škandále, ktorým akutálne žijú preteky Tour de France. Komisia rozhodla, že Peter Sagan je po 4. etape cyklistických pretekov diskvalifikovaný, po tom, čo v blízkosti cieľa vrazil lakťom do Marka Cavendisha, ktorý šiel tvrdo k zemi. K nemilej situácii sa už vyjadrili viaceré osobnosti tohto športu, ktorí Petrovi vyjadrujú podporu. Najnovšie sa k nim pridal aj náš spevák Pavol Habera, ktorý celý škandál prirovnal k boju s otravnou muchou.

Čo na to Pali?

Na svojom instagramovom profile sa k celej záležitosti vyjadril spôsobom sebe vlastným a rozhodcov nešetril. “Najprv som si aj ja povedal, že to Sagan prehnal, ale teraz, keď som si to viackrát pozrel a vidím, že Cavendish má hlavu opretú o Sagana, (všetci ostatní majú hlavu krásne v strede nad riaditkami) tak si myslím, že jeho lakeť bol skôr obranný reflex. Veď aj na mňa a na vás keď sadne nejaká mucha,tak prvé čo urobíte je, že sa po nej zaženiete rukou. No nie? Neviem si spomenúť, že by som doteraz videl v Saganovej kariére nejake nefair zákroky. Myslím, že sa rozhodcovia rozhodli prekvapujúco rýchlo.”

Habera o Saganovi.

Zdroj/Foto: Instagram