Vladimír Pčolinský, ktorý sa nachádza vo väzbe, a ktorého účasť v parlamente odhlasovali poslanci NR SR, sa rozhodol poslať spoza mreží verejný list médiám. V ňom odhaľuje aj výpoveď Petra Tótha, ktorý spomína Daniela Lipšica, Moniku Tódovú aj Petra Košča.

Exšéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský je aktuálne vo väzbe, pričom toto prezradila jeho právna zástupkyňa. Po dlhých týždňoch a najmä výpovedi Petra Tótha z 1. júna sa však rozhodol prostredníctvom svojej zastupujúcej advokátskej kancelárie poslať médiám verejný list.

Pčolinský v liste podľa Pravdy zdôrazňuje, že Tóth uviedol, že nevie nič o jeho údajných skutkoch, z ktorých je obvinený. Tóth mal vraj zároveň vulgárne nadávať Pčolinského obhajcom, no napriek tomu mu nebola udelená poriadková pokuta. Napokon spomenul aj najzávažnejšie tvrdenia, ktoré majú vyplývať z Tóthovej výpovede týkajúcej sa vedenia KDH z roku 2003.

Významnejšie však je, že podľa svedka mala existovať organizovaná skupina. Mala byť v zložení ja, Vladimír Pčolinský, Daniel Lipšic, Monika Tódová, Peter Košč a ďalší, ktorí sa v spolupráci s americkou CIA mali podieľať na prenasledovaní svedka Petra Tótha, a taktiež na vyzradení jeho utajenej identity v súdnom konaní,“ píše sa vraj v liste. Tóth o spojení týchto mien hovoril na svojom známom blogu už v roku 2018.

Pčolinský sa na záver v liste pozastavuje nad tým, prečo je vo väzbe len on a nie sú tam aj ďalší spomínaní vo výpovedi. „Mám za to, že takýto postup vyšetrovateľa NAKA a dozorujúceho prokurátora je v hrubom rozpore s Dohovorom a judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva, kedy OČTK majú konať vo väzobných veciach prednostne, urýchlene a s osobitnou starostlivosťou v nadväznosti na Ústavu SR,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk │ Foto: YT/SME, POSTOJ SK