Po šiestich mesiacoch vo väzbe sa dostal na rozhodnutie Generálnej prokuratúry Vladimír Pčolinský opäť na slobodu. Teraz sa odhodlal prehovoriť o tom, aké pomery panujú na polícií a otvorene rozpráva o vojne. Tiež vyjadril názor na isté účelové spoločenstvá.

Pčolinský prijal pozvanie do televízie JOJ, kde poskytol rozhovor reportérovi Samuelovi Migaľovi. Týždeň po prepustení z väzby prehovoril o tom, že za múrmi sa nudil, nemal dostatok kníh na čítanie a zažartoval aj o svojom odchode z Leopoldova na luxusnom automobile: „Ak budem nabudúce odchádzať z Leopoldova, tak pôjdem vlakom,“ podotkol. Podľa známeho exvyšetrovateľa však stále nemá vyhraté a môže skončiť pred súdom.

Kauza má podľa jeho slov dočinenia so spravodajským rozpracovaním istej osoby, pričom tieto údaje sú súčasťou utajenej prílohy vyšetrovacieho spisu. Priznal, že medzi časťou NAKA a časťou inšpekčnej služby (IS) panuje vojna. „Aj policajti, ktorí sú v tímoch hovoria, že na aktuálny stav sa už nedá pozerať. Aj ja som zažil protichodné jednanie, napríklad vo vzťahu vyšetrovateľ – prokurátor, keď som sa dostal do väzby. Nedá sa stíhať všetko. Toto je ale zodpovednosť už aj politikov. Dostali sme sa do situácie, že nevedia ako ďalej,“ ozrejmil.

Je tu vojna, zbytočne si budeme hovoriť, že nie je. Je tu vojna, je brutálna vojna a toto je totálna vojna, ktorá teraz beží. Otázka je, že kto a kedy zvíťazí, ale v konečnom dôsledku si myslím, že tie reputačné škody, ktoré vzniknú Slovenskej republike, budú obrovské,” poznamenal. Uviedol tiež, že vznikajú rôzne účelové spoločenstvá: „Možno na začiatku boli z presvedčenia a za dobrú vec a potom sa to začalo postupne zvrhávať. Potom už ide o nejakú ješitnosť niektorých ľudí, potom už ide o záchranu pred trestným stíhaním pred zneužívaním právomocí…,“ dodal so slovami, že „voľné ruky“ musia vždy postupovať zákonným spôsobom. Predpokladá, že súčasnú situáciu vyriešia až voľby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: YT/SME