Celé Slovensko momentálne bojuje s pandémiou koronavírusu, pričom iba prednedávnom bolo ukončené druhé celoplošné testovanie antigénovou formou. Z celkového počtu 2 949 017 zúčastnených malo pozitívne vyhodnotený test 36 547 občanov, kým skríning si bude musieť zopakovať celkovo 36 najhorších okresov.

Slováci sa však stále majú možnosť nechať pretestovať aj RT-PCR testami, ktoré však nie sú bezplatné, ale v sume približne 70 €. Ako uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, od začiatku februára budú mať občania možnosť nechať sa otestovať na prítomnosť nového koronavírusu, pričom PCR test bude dvakrát do mesiaca uhradený zo zdravotného poistenia!

“V prípade vyššej frekvencie testovania v mesiaci bude odporučené testovanie antigénovým testom,” upresňuje. Od 1. februára budú musieť ľudia pri návrate z cudziny absolvovať karanténu. Pokiaľ ju budú chcieť po piatom dni opustiť, budú si musieť test hradiť sami. Uvažuje sa aj testoch kloktaním ako alternatívu k antigénovým či PCR testom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR | Foto: Pixabay