Len pred pár hodinami predstavila terajšia vláda na čele s Igorom Matovičom veľký sociálny balík, ktorým chceli zľahčiť život dôchodcom, chorým, no aj sociálne slabším rodinám. Po tlačovej besede sa však o slovo prihlásil Peter Pellegrini a jeho strana Hlas, ktorá označila celé opatrenia za podvod a klamstvo.

Peter Pellegrini sa pred niekoľkými hodinami rozhodol vyjadriť k sociálnemu balíčku súčasnej vlády, ktorá predstavila opatrenia ako lieky zdarma, vlaky a autobusy zdarma či 13. dôchodky. Podľa jeho slov ostali dôchodcovia oproti plánom predošlej vlády značne ukrátení a všetko podložil tabuľkou, v ktorej vyrátal, o koľko stovák eur príde dôchodca po opatreniach súčasnej koalície. “Podvod na senioroch. Vládna koalícia dnes uskutočnila nepochopiteľný podvod na senioroch. Zrušila im 13. dôchodok, ktorý sme schválili vo výške 460 EUR pred voľbami aj s hlasmi Kollára a Matoviča. My v strane HLAS – sociálna demokracia urobíme všetko preto, aby sme tento útok na seniorov zmarili a v budúcnosti toto zlyhanie vládnej koalície naplnili,” píše na sociálnej sieti.

Rovnaký názor má aj Erik Tomáš z novovznikajúcej strany Hlas: “Naši dôchodcovia mali dostať 460 eur, ale dostanú oveľa menej,” uviedol na tlačovej besede, pričom celý balíček označil za kolosálny podvod. Dodal tiež, že vláda neplní svoje predvolebné sľuby, že nesiahne na sociálne opatrenia, ktoré zaviedol krátko pred voľbami Smer. Rovnako Richard Raši sa obul do opatrenia, ktoré sľubuje lieky zadarmo pre deti do 6 rokov či dôchodcov. Uviedol totiž, že výhoda platí len na lieky tzv. najlacnejšej terapeutickej skupiny, a tak v prípade, že v lekárni budú požadovať liek, ktorý nie je najlacnejší alebo jednoducho nebude na sklade, doplácať budú musieť v rovnakej miere ako doposiaľ.

Na vlastnej tlačovej besede sa rozohnil aj predseda strany Smer Robert Fico, ktorý rovnako ako bývalí kolegovia poukázal na to, že dôchodcovia mali dostať na konci roka po 460 eur. “Boli na to peniaze a bolo to pripravené,” tvrdí Fico aj napriek tomu, že viacerí analytici varovali pred tým, že tento krok je ekonomicky riskantný a samotný Fico napokon pri odchode Pellegriniho priznal, že bez dôchodkového opatrenia by dopadli vo voľbách ešte horšie. Predseda Smeru ďalej dodal, že vláda okráda penzistov o 280 miliónov eur a opatrenie považuje za zrušenie trinásteho dôchodku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, Facebook/Peter Pellegrini, ta3.com │ Foto: Facebook/Peter Pellegrini, YouTube/Aktuality.sk