Peter Pellegrini a strana Hlas pred chvíľou vystúpila na tlačovej besede, kde expremiér hovoril o ankete o predčasných voľbách. Rovnakú rétoriku o odstúpení pritom volí aj predseda Smeru Robert Fico. Reakcie ľudí aj odborníkov sú však rôzne.

Peter Pellegrini len pred chvíľou ohlásil na tlačovej besede, že plánuje po tom, čo premiér predĺžil núdzový stav o 45 dní, 17. novembra spustiť internetovú anketu o predčasných voľbách. Účasť na proteste pred Prezidentským palácom, ktorý podporil Andrej Danko aj strana Smer, pritom líder Hlasu nepodporuje so slovami, že nechce porušovať zákaz zhromažďovania. „Aj my by sme na námestia radi išli, ale nebudeme vyzývať na porušovanie zákona, aj keď s nariadeniami nesúhlasíme. Bola by to cesta k anarchii,“ uviedol. Dodal, že návrh na skrátenie volebného obdobia následne predložia v parlamente a v prípade neúspechu budú zbierať podpisy na vyhlásenie referenda v uliciach. Len dnes pritom vláda schválila návrh zákona, ktorý rozšíri možnosti plošného testovania, pričom samotný Pellegrini aj ďalší členovia Hlasu tento návrh podporili, foto >>> TU <<<.

Nateraz Pellegrini vyzýva ľudí, aby si v okne zapálili sviečku, na čo mnohí občania reagovali s odporom a niektorí Pellegriniho nazvali alibistom. Len pred pár hodinami pritom DenníkN uviedol, že strana Hlas, ktorá aktuálne nie je riadne zvolená parlamentná strana, stále nevysvetlila svoje financovanie v pozadí. Hoci Pellegrini už v júni sľuboval, že financovanie bude transparentné, ani po piatich mesiacoch nemajú transparentný účet zriadený a výdavky si údajne platia zo súkromných prostriedkov, keďže neprešli voľbami a nemajú žiadny štátny príspevok. Pred necelým mesiacom navyše portál Ereport odfotil Pellegriniho pri stretnutí s pravou rukou Ivana Kmotríka, exriaditeľom TA3 Michalom Gučíkom. Tomáš Drucker tiež vyzradil, že krajinu riadili aj po príchode Pellegriniho na post premiéra staré známe mená.

K protivládnym náladám sa pridáva aj predseda strany Smer Robert Fico, no na jeho adresu sa po veľkom NAKA zatýkaní policajných exšpičiek razantne vyjadril politológ Radoslav Štefančík. „Musí si byť vedomý, že ak by Gašpar s Kičurom začali ‚spievať‘, zrejme by zavarili aj smeráckej špičke. Bez ich vedomosti sa tu totiž nemohlo kradnúť v takom rozsahu, ako to výsledky vyšetrovania NAKA naznačujú. V opačnom prípade by to bolo zlyhanie všetkých možných bezpečnostných inštitúcií, ktoré tu počas vlád Roberta Fica fungovali. Žiadna mafia nefunguje bez napojenia na politické špičky, nemyslime si teda, že slovenská mafia bola od štátu nezávislá,“ uviedol podľa portálu Tvnoviny.

Rovnako vyvolávajú pochybnosti aj krajskí koordinátori strany Hlas, ktorí majú napojenie na Smer či oligarchov, ako koordinátor Trnavy Ján Hrubý (v minulosti pracoval vo firme rodiny Vladimíra Póora), Peter Náhlik (jeho otec bol blízky spolupracovník Vladimíra Póora) či bratislavský koordinátor Peter Kalivoda (počas jeho členstva vo výbore Fondu národného majetku podpísal zmluvu s Radomírom Bžánom). Portál Aktuality navyše zverejnil len pred niekoľkými hodinami ďalšie šokujúce detaily z komunikácie Kočnera, ktoré naznačujú, v akom stave bola naša krajina za predošlej vlády. Podnikateľ, ktorý je vo väzbe vyšetrovaný kvôli viacerým zločinom, sa obával, že by moc prevzala práve súčasná vláda a začala vyšetrovať: „Modlime sa, aby sa tá banda k****** z opozície nedostala k moci, lebo nás zlynčujú. Ale treba sa pripravovať na odchod z tejto krajinky.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/HLAS – sociálna demokracia, aktuality.sk, dennikn.sk, tvnoviny.sk, nrsr.sk │ Foto: Facebook/Robert Fico, Televízia Markíza