Premiér Peter Pellegrini (41) sa len nedávno spamätával zo špáradlovej kauzy a už má na krku ďalší problém. Verejnosť požaduje vysvetlenie, ako si môže premiér dovoliť takýto luxusný život.

Pellegrini musel len nedávno vysvetľovať kauzu špáradlo, kedy mu z vrecka vypadol čudný biely papierik a už má pred sebou ďalšie vysvetľovanie. Novinári a opozičná SaS si totiž posvietili na jeho luxusný životný štýl a bývanie v komplexe Zuckermandel pod hradom. Podľa výpočtu DennikaN  totiž premiér od roku 2006, odkedy má oficiálny príjem za verejné funkcie, zarobil 460 až 480-tisíc eur, z ktorých mu po odrátaní nákladov na život mohlo ostať približne 140 až 160-tisíc. Svoj nový 3-izbový byt však zakúpil za 410-tisíc, pričom okrem hypotéky zaplatil za byt na ruku 245-tisíc eur, a tak vo vzduchu lieta 100-tisíc eur a verejnosť sa pýta, odkiaľ tieto peniaze zobral?

Pellegrini sa však obraňuje tým, že riadne podáva daňové priznanie a aj pri nástupe do funkcie prešiel bezpečnostnou previerkou, počas ktorej sa preverili aj premiérove príjmy (áno tou, ktorou prešiel aj Jasaň a iní). Priznal aj príjmy vo výške 10 až 15-tisíc ročne, ktoré získava z výnosov v banke, tieto údaje však verejnosti ukázať odmietol. Okrem luxusného bytu z projektu J&T vlastní Pellegrini aj novostavbu v Banskej Bystrici a luxusnú chatu na Králikoch a obľubuje luxusné obleky, autá a hodinky. Sloboda zo SaS si mieni posvietiť aj na nevyjasnené príjmy premiéra a uvádzané vysvetlenie nepovažuje za dostatočné.

Zdroj: dennikn.sk, sme.sk |  Foto: Facebook