Je to pár týždňov, čo sa obvinení muži rozhodli prehovoriť, pričom sa im poriadne rozviazal jazyk. Vo svojich výpovediach spomenuli aj Petra Pellegriniho, ktorý mal zobrať značný úplatok. Politik, ktorého strana je čoraz viac obľúbenejšia, tak má čo vysvetľovať.

Bývalý šéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Michal Suchoba sú obvinení v kauze Mýtnik, no neváhali prehovoriť aj o vysokopostavených politikoch. Jedným z nich je Peter Pellegrini, ktorého obvinili z preberania úplatku. ,,Zmanipulované výpovede dvoch “kajúcnikov“ o údajnom úplatku za zavedenie virtuálnej pokladnice pre finančnú správu boli od začiatku klamstvom,“ opäť upozornil predseda strany Hlas-SD na sociálnej sieti.

Aj napriek tomu, že bývalý smerák považuje túto tému za uzavretú, jeho potreba sa brániť bola silnejšia. Rodák z Banskej Bystrice zdôraznil, že výpovede Imreczeho a Suchobu musia byť koordinované. ,,Jednoducho povedané, nesedí na nich nič -miesto, čas a hlavne akýkoľvek zmysel celej operácie, ktorú vo svojich výpovediach obaja páni tak zhodne opisujú,“ uviedol Pellegrini.

45-ročný poslanec považuje za nanajvýš podozrivé, že vyjadrenia muža vo väzbe a podnikateľa na slobode sú zhodné aj s chybami, ktoré nesedia. ,,Od začiatku spustenia ,,očisty“ Slovenska v réžií OĽaNO upozorňuje HLAS na to, že nejde o žiadnu spravodlivosť, ale o politickú a osobnú pomstu, ktorú koordinuje skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov Špeciálnej prokuratúry,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Peter Pellegrini, OĽaNO, Michal Bartek