Politická strana Hlas-SD neustále rastie na preferenciách, v dôsledku čoho môže byť pri ďalších parlamentných voľbách veľkou konkurenciou. Uvedomuje si to aj Robert Fico, ktorý prišiel niekoľkokrát s nečakanou ponukou na spoluprácu. Peter Pellegrini sa však na celú záležitosť pozerá úplne inak!

Peter Pellegrini sa stal hosťom v najnovšej časti diskusnej relácie moderátora Michala Kovačiča. Ten sa otvorene spýtal politika, či by bol ochotný sadnúť si do vlády, v ktorej by bol premiérom opäť Robert Fico. Šéf strany Hlas-SD sa zo začiatku snažil zareagovať diplomaticky. ,,Ľudia rozhodnú, ako to bude,“ povedal.

Rodák z Banskej Bystrice si však vzápätí uvedomil, že by mal predsa len povedať niečo jasnejšie. ,,Ťažko si viem predstaviť, že by som sa vrátil do vlády s premiérom Robertom Ficom,“ napokon dodal. O vyjadreniach bývalého kolegu sa dopočul aj samotný šéf opozičnej strany Smer-SD, ktorý v tom čase odchádzal z Rimavskej Soboty, kde sa uskutočnil protivládny protest.

Smerák vyzval Pellegriniho, aby vyhral voľby a nebude mať žiadny problém. ,,Navyše, takéto vyjadrenia sú prejavom politického amaterizmu. Peter Pellegrini by bez Smeru a bez mojej osoby nebol v politike nič a všetky politické úspechy dosiahol len vďaka alma mater Smeru a mojej osoby. Akoby dával najavo, že uprednostňuje spoluprácu so stranami vládnej koalície. Ako keby chcel povedať, že predčasné voľby nie sú riešením,“ povedal pri šoférovaní. Aj napriek tomu však Fico stále vidí najlepšiu alternatívu pre Slovensko v spojení s Hlasom pred parlamentnými voľbami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Robert Fico  |  Foto: Twitter, YT/HNtelevízia, SMER-Sociálna Demokracia