Vo štvrtok prekvapil verejnosť aj médiá zásah NAKA, pri ktorom bol obvinený súčasný policajný prezident Peter Kovařík. Obvinenia voči nemu boli vznesené v dvoch zločinoch, pričom na sociálnej sieti okamžite zareagoval Peter Pellegrini, ktorý požaduje odchod viacerých politikov a funkcionárov.

Krajská prokuratúra Bratislava vzniesla voči súčasnému policajnému prezidentovi Kovaříkovi obvinenia v dvoch zločinoch, a to zneužívanie právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. K obidvom mohlo dôjsť počas zásahu zadržiavania Mateja Zemana, pričom Fico tvrdil, že ho mal navštevovať v byte minister Roman Mikulec a Petra Petrova.

Kovařík obvinenia odmietol vo verejnom statuse a odvoláva sa na chybný postup vyšetrovateľky Santusovej a rovnako Mikulec poprel, že by sa stretával so Zemanom. Po akcii NAKA sa na sociálnej sieti o slovo prihlásil Peter Pellegrini, ktorý je presvedčený, že predmetné je dôkazom toho, že polícia nekoná nezávisle.

Nemá rozviazané ruky, práve naopak, je ovplyvňovaná priamymi zásahmi jej najvyšších predstaviteľov, ktoré sú politicky motivované. Výsledkom pôsobenia Igora Matoviča, Daniela Lipšica, Romana Mikulca a Petra Kovaříka je organizovaná skupinka vyšetrovateľov a prokurátorov Špeciálnej prokuratúry, ktorá manipuluje vyšetrovanie politických káuz a koordinuje výpovede profesionálnych udavačov… HLAS je presvedčený, že páni Matovič, Mikulec a Kovařík musia vo svojich funkciách okamžite skončiť,“ uviedol. Len prednedávnom pritom opätovne vypovedal na polícií František Imrecze, ktorý poprel akékoľvek týranie či ovplyvňovanie v jeho výpovediach, ktoré sa týkajú aj údajného 150-tisícového úplatku pre Pellegriniho.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Peter Pellegrini, YT/TASRTV