Pellegrini po smrti Lučanského: NEČAKANÁ požiadavka od vlády!

Dátum:

Po smrti Milana Lučanského sa internetom šíria viaceré konšpirácie, prečo k jeho samovražde došlo a či si naozaj siahol na život sám. Expremiér Peter Pellegrini sa najnovšie rozhodol urobiť rázny krok a vyslovil na vládu nečakanú požiadavku.

Peter Pellegrini sa v najnovšom videu prihovára nielen verejnosti, ale najmä súčasnej vláde, od ktorej požaduje okamžité jednanie. Expremiér je po zhliadnutí slov manželky Milana Lučanského presvedčený, že by sa patrilo zodpovedať viaceré nevyjasnené otázky. Vyzval preto ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú a ministra vnútra Romana Mikulca, ako aj všetkých kompetentných, aby sa manželka a deti zosnulého Milana Lučanského dostali ku všetkým dôležitým informáciám, na ktoré majú podľa Pellegriniho plné právo.

Zároveň požaduje bezodkladne zvolať rokovanie brannobezpečnostného výboru, na ktorom sa musia zúčastniť ministri aj prokurátori, aby sa politici mohli pýtať na všetky otázky ohľadne pokusu o samovraždu, ako aj predchádzajúceho incidentu v cele. V opačnom prípade sa podľa jeho slov ešte zväčšia pochybnosti o tom, či sa nechystajú príslušní funkcionári čosi zatajiť. „Máme množstvo otázok o osude generála Lučanského, na ktoré ste povinní zodpovedať celej slovenskej verejnosti. Ak to neurobíte, bude nad slnko jasnejšie, že v tomto prípade chcete informácie skrývať a celú mimoriadne vážne kauzu zamiesť pod koberec,“ uviedol Pellegrini.

Milan Lučanský zomrel 30. 12. po tom, ako sa pokúsil o samovraždu v prešovskej cele. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vylúčila cudzie zavinenie, ako aj akékoľvek pochybenie personálu ZVJS, pričom priblížila hrozivé detaily samovraždy. Krátko po tragédií prehovorila aj jeho bývalá kolegyňa Eva Mišíková, no trpké slová o poslednom dni s Lučanským vyriekla aj jeho manželka. Na verejnosť unikla aj údajná lekárska správa exprezidenta polície, hoci tieto slová ministerstvo dementovalo a najnovšie boli zverejnené aj časti z úradných väzenských záznamov. K tomu, prečo sa Milan Lučanský takto mohol rozhodnúť, sa vyjadril aj skúsený exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini │ Foto: Facebook/Denisa Saková, Peter Pellegrini

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...