Peter Pellegrini po medializácií výpovedí Františka Imreczeho a Michala Suchobu poprel, že by si niekedy pýtal úplatok. Najnovšie sa však rozhodol priznať a spolupracovať s políciou aj exviceprezident finančnej správy Daniel Čech, ktorý spomenul aj šéfa Hlasu.

Portál Noviny prišiel s ďalším odhalením v kauze Mýtnik III. Exviceprezidenta finančnej správy Daniela Čecha totiž minulý týždeň zadržala polícia, s ktorou sa rozhodol spolupracovať. Vo svojej výpovedi okrem iného uviedol, že dostal v roku 2016 pri odchode z funkcie od Františka Imreczeho úplatok vo výške 200-tisíc eur ako poďakovanie za postup pri nákupe informačných systémov pre finančnú správu od Suchobovej firmy.

Michal Suchoba a František Imrecze, ktorí sú stíhaní na slobode, mali pritom úplatky v kauze Mýtnik III dávať, kým Čech a ďalší ich zas prijímali. V súvislosti s úplatkom, po ktorom dostala Suchobova firma zákazku na informačné systémy, sa hovorí aj o Petrovi Pellegrinim. Ten mal podľa slov obidvoch mužov zinkasovať cez Miroslava Výboha 150-tisíc eur v krabiciach od luxusného šampanského.

Voči týmto slovám sa ale Pellegrini ohradil a doposiaľ nebol podľa všetkého predvolaný na výsluch ani on, ani Peter Kažimír. Obvinený Čech tak rovnako ako jeho predchodcovia zopakoval, že malo ísť o úplatok za zákazku pre Suchobovu firmu, kde si mal údajne na svoje prísť aj šéf Hlasu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk │ Foto: FB/Peter Pellegrini