Koronakríza zasiahla tisíce podnikateľov a živnostníkov. Výrazná pomoc má prísť zo strany štátu, a to finančnou injekciou v hodnote 20 miliónov eur. Bývalý premiér však ekonomické opatrenie verejne kritizuje a predpokladá, že dôjde k nepríjemnej dohre.

Vláda SR sa rozhodla finančne pomôcť podnikateľom a živnostníkom, ktorí boli nútení zatvoriť svoje prevádzky v dôsledku pandémie koronavírusu. Štát tak poskytne firmám vopred určenú finančnú dávku na základe ich poklesu tržieb.

Mnohí Slováci sa však začali sťažovať, že žiadosť o dotáciu je plná byrokracie a peniaze sú stále v nedohľadne. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak tak prisľúbil, že podanie žiadostí a následné vyplatenie peňazí bude rýchlejšie.

Peter Pellegrini kritizuje systém prerozdeľovania a poskytovania podnikateľskej pomoci. Za problém taktiež považuje rýchlosť posielania finančných prostriedkov. Podpredseda strany Smer-SD sa tak domnieva, že vláda bude čeliť mnohým žalobám zo strany súkromných spoločností. ,,Táto vláda bude pravdepodobne čeliť veľkým firmám, alebo aj malým firmám za veľké hospodárske škody,“ upozornil expremiér na tlačovej besede.

Podnikatelia sa totiž stále boria s existenčnými problémami a v mnohých prípadoch pre nich bolo zavretie prevádzok likvidačné. V žalobách by sa tak mali o čo oprieť, keďže by štátu mohli vyčítať pomalú a nedostatočnú výšku finančnej pomoci.  

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini  |  Foto: FB/Igor Matovic, Peter Pellegrini, Pixabay