Expremiér Peter Pellegrini v minulosti tvrdil, že by sa zrejme bál nechať očkovať svojich rodičov. Zdá sa ale, že predseda Hlasu opäť zmenil rétoriku a v relácií Braňa Závodského na rádiu Expres prekvapil. Politik totiž priamo vyzýval seniorov nad 60 rokov, aby sa zaočkovali. 

Pellegrini, ktorého nedávno vysmial poslanec OĽaNO, prijal pozvanie do rádia Expres, kde ho vyspovedal Braňo Závodský. Hoci doposiaľ hovoril len o o tom, že nesúhlasí s povinným očkovaním, odrazu vo svojej rétorike pritvrdil. Najnovšie totiž priamo vyzval seniorov nad 60 rokov, aby sa nechali zaočkovať.

Vyzývam ich, pretože sú to najohrozenejšie skupiny. Ukazuje sa, že vyše 90 % tých, ktorí končia na jednotkách intenzívnej starostlivosti, sú na umelej pľúcnej ventilácii. A žiaľ, aj tí, ktorí umierajú, sú väčšinou starší nad 60 rokov. A tí sú najohrozenejší. Ak máte viac ako 60 rokov a stále ste sa nerozhodli, naozaj o tom rozmýšľajte. Poraďte sa so svojím lekárom a choďte sa dať zaočkovať,“ dodal.

Nemenej prekvapivé vyjadrenie nasledovalo krátko na to. Pellegrini totiž skritizoval bývalých kolegov zo Smeru za zvolávanie protestov počas pandémie a označil ich kroky za nezodpovedné. „My už nebudeme a nechceme loviť v extrémistických vodách,“ zakončil úvahu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Braňo Závodský Naživo │ Foto: FB/Peter Pellegrini