Peter Pellegrini sa rozhodol po zarážajúcich informáciách o výpovedi Františka Imreczeho zareagovať na chúlostivú tému na stredajšej tlačovej besede. Akékoľvek podozrenia o tom, že mal zobrať 150-tisíc eur, odmietol so slovami, že nikdy od nikoho nič nežiadal.

Len pred pár hodinami šokovala verejnosť informácia, že Imrecze mal na polícií vypovedať aj ohľadne súčasného predsedu Hlasu Petra Pellegriniho. Expremiér mal podľa neho prijať cez oligarchu Výboha úplatok 150-tisíc eur, aby následne schválil zákon o virtuálnej registračnej pokladni, ktorú zabezpečovala Suchobova firma.

Na tieto slová sa rozhodol na stredajšej tlačovej besede okamžite zareagovať samotný Pellegrini, ktorý všetko popiera a označuje výpoveď Imreczeho za klamstvo. „Nikdy som od nikoho nič nežiadal a nikdy som od nikoho nič neobdržal,“ háji sa so slovami, že s Výbohom ani so Suchobom sa nestretával.

Expremiér je presvedčený, že ide o dielo Igora Matoviča, ktoré podľa neho funguje ako má a kajúcnici sa navádzajú na žiadúce výpovede, aby sa napríklad dostali po mesiacoch vo väzbe k rodinám. Pellegrini poslal odkaz aj samotnému Matovičovi: „Chce navodiť dojem, že on je spravodlivý a všetci ostatní skorumpovaní… My sa z toho nepotentujeme,“ dodal na záver na margo zarážajúcej výpovede.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Peter Pellegrini │ Foto: Televízia JOJ