Strana Hlas na čele s Petrom Pellegrinim dnes oznámila oficiálne stanovisko k udalostiam z tohto týždňa v súvislosti s podozrením opozície z ovplyvňovania vyšetrovania závažných káuz. Expremiér sa chystá v parlamente urobiť tvrdý krok už v najbližších dňoch. 

Po zasadnutí vysokých činiteľov v budove SIS rozpútala opozícia v parlamente peklo a zvolala mimoriadnu schôdzu NR SR, kde požadovali od premiéra Hegera vysvetlenie. Na schôdzi došlo k nečakanému zvratu a poslanci odsúhlasili, aby sa zasadnutia mohol zúčastniť aj obvinený Vladimír Pčolinský. Heger napokon v emotívnom prejave adresoval ostré slová Ficovi aj Pellegrinimu.

Na štvrtkovej tlačovej besede Pellegrini oznámil, že chystá ostrý krok. Nezaradení poslanci zo strany Hlas-SD vyzývajú Hegera k demisii: „Prestala sa vo vláde rešpektovať politická zodpovednosť. Už sa kradlo, tak pripravíme zákon, že sa kradnúť nebude – ale nás neberte do úvahy. Ako by sme zabúdali, že veci, ktoré sa tu dejú, sa dejú pod rúškom tejto vlády,“ uviedol s narážkou na nedávne SMS, pre ktoré však policajný prezident Kovařík uviedol jasné stanovisko.

Pellegrini ohlásil, že chce vysloviť súčasnej vláde nedôveru: „Hlas-SD začne zbierať podpisy z vlády na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej budú žiadať vyslovenie nedôvery Eduardovi Hegerovi. Nechcem, aby sme si mysleli, že včerajšou neverejnou schôdzou a slaboduchým vyjadrením premiéra sa toto skončilo. Informácia, ktorá zaznela, bola taká závažná, že to musí mať ďalšie konzekvencie a musí za túto situáciu niekto niesť zodpovednosť,“ dodal Pellegrini, ktorý požaduje dôsledné prešetrenie a vyvodenie záverov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Peter Pellegrini, HLAS – sociálna demokracia, Televízia JOJ