V nedeľnej politickej relácií RTVS O 5 minút 12 sa stretol podpredseda parlamentu Peter Pellegrini a vicepremiérka Veronika Remišová. Expremiér zosypal na hlavu súčasnej vlady ostrú kritiku so slovami, že jedna z oblastí začína byť na tom zle. Matovič pred niekoľkými hodinami urobil nečakané gesto, aké sme nevideli 30 rokov.

Peter Pellegrini a Veronika Remišová prijali pozvanie do politickej relácie O 5 minút 12, kde diskutovali aj o zvládaní koronakrízy na Slovensku. Expremiér síce uznal, že Matovičova vláda prekonala zdravotné riziká vírusu v poriadku, no podľa jeho slov je už najvyšší čas na riešenie ekonomickej krízy. “Privítal by som, keby hodiny a hodiny každý deň zasadalo ekonomické konzílium. Hospodárstvo ide dolu vodou a ak sa vláda nespamätá, na jeseň nás čaká kríza doteraz nevídaných rozmerov. Preto by vláda mala všetku svoju pozornosť venovať záchrane slovenskej ekonomiky a namiesto epidemiológov by teraz hodiny a hodiny mali rokovať ekonomickí experti,” uviedol.

Pellegrini tiež vláde vytkol, že naše ekonomické čísla začínajú byť naozaj zlé a mala by sa tak zamerať najmä na pomoc ľuďom a podnikateľom. “Vláda začala ekonomike škodiť. Minimálne v prvých dvoch mesiacoch mala prísť plošná investícia podnikateľom, živnostníkom i zamestnancom, potom sa mohli dolaďovať detaily. Nie však prichádzať s takými riešeniami, že bohatým majiteľom nákupných centier zaplatí štát polovicu nájmu a druhú dajú dokopy nájomníci – to je presne obrazom toho, že súčasnú koalíciu vedú bohatí podnikatelia, ktorí sa starajú predovšetkým o seba a svojich kamarátov,” znejú tvrdé slová bývalého premiéra.

Voči týmto vyjadreniam sa však Remišová ostro ohradila a uviedla, že tvrdo pracujú na vysporiadaní sa so súčasnou situáciou. “Peter Pellegrini v diskusii kritizoval pomalé tempo poskytovania podpory v súvislosti s koronakrízou. Pripomenula som mu, že v čase vypuknutia krízy susedné štáty pripravili a schválili podporné opatrenia, vláda Smeru sedela so založenými rukami a čakala, kým sa situácia zosype na novú vládu. Prvá vec, ktorú sme schválili, bola práve pomoc podnikateľom, napriek problémom aj systém pomoci u nás funguje lepšie ako vo väčšine susedných štátov. Poskytovanie pomoci komplikuje aj nezvládnutá informatizácia, verím ale, že sa systém poskytovania pomoci ešte zefektívni a pomôžeme ďalším občanom v čo najkratšom čase,” dodala Remišová, ktorá mala počas relácie s Pellegrinim viaceré výmeny názorov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, Facebook/Peter Pellegrini, Veronika Remišová │ Foto: RTVS